Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Geyik Serbest Bölge Kurtarılmış Alan Site içerisinde her türlü muhabbetsel ortamın yapıldığı yer. Lütfen amacı dışında kullanmayınız. Alakasız, siteye uymayan mesajlar acımasızca imha edilir.

Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen wildernapalm » 10 Haz 2009, 14:47

Satanistler Sultanahmet Camii'ni neden yakmak istiyor?
İstanbul Beşiktaş'ta çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan Münevver Karabulut(18) cinayetiyle birlikte satanizm yeniden gündeme geldi.

Karabulut ailesi kızlarının satanist cinayeti sonucu öldürüldüğünü düşünüyor. Yargıtay, İstanbul Ortaköy'de Şehriban Coşkunfırat'ın öldürülmesine ilişkin verdiği kararda satanizmin Türkiye'ye 1980'li yıllarda Amerikalı bir ressam tarafından getirildiğini belirtiyor. Bunu ise Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve ve Araştırma Merkezi'ne dayandırıyor. Ancak Türkiye'nin satanist eylemlerle 1998 yılında tanıştığı ifade ediliyor. O yıl Aslı Yardımcı ile Alp Cenan Yuğaç, Ataköy'deki bir apartmanın 15. katından 'Biz bu dünyaya ait değiliz' notu bırakarak atlamıştı. 1999 yılında ise Ortaköy Mezarlığı'nda yarı yarıya gömülmüş bir kız cesedi bulundu. Kurbanın 18 yaşındaki Şehriban Coşkunfırat olduğu anlaşıldı. Genç kızın satanizm cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Coşkunfırat'ı 'şeytana kurban etmek' amacıyla öldüren Ömer Çelik, Engin Arslan ve Zinnur Gülşah Dinçer tutuklandı. 2002 yılında ise Üsküdar Amerikan Koleji öğrencisi Lara Falay, Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak yaşamını yitirdi. Babasının araştırma isteği üzerine, bilgisayarını inceleyen polis, satanizmle ilgili sohbetler yaptığını belirledi.

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Münevver Karabulut cinayeti, 1999'da Satanist ayin kurbanı olan 21 yaşındaki Şehriban Coşkunfırat'ı gündeme getirdi. Ortaköy'de Şehriban Coşkunfırat'ı 'şeytana kurban etmek' amacıyla öldüren Ömer Çelik, Engin Arslan ve Zinnur Gülşah Dinçer hakkında İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi 'kasten adam öldürmek' ve 'hırsızlık' suçundan 25 yıl 6 ay 20'şer gün ağır hapis cezasına mahkûm etti. Temyiz istemini görüşen Yargıtay 1. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını, eylemin, 'canavarca bir his sevkiyle adam öldürme' cürümünü oluşturduğu gerekçesiyle bozdu. 2. Ağır Ceza Mahkemesi"nin kararında direnmesi üzerine dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na geldi. Kurul da direnme kararını bozdu. Tekrar görülen davada üç şahıs hakkında ömür boyu hapis cezası verildi. Kararda, sanıkların eylemlerinin 'canavarca his sevkiyle adam öldürme' fiilini oluşturduğuna dikkat çekilerek satanizm hakkında şu değerlendirmelerde bulunuldu: "Sanıkların savunmaları ve tanık anlatımları ve otopsi bulguları öldürmenin 'şeytandan emir gelmesi' nedeniyle yapıldığı anlaşıldı. İnsanı kurban etmek toplumsal açıdan ne denli tehlikeli ve vahşi olduğu izah gerektirmez bir olaydır. Satanistlere göre kan 'hayat gücünü' temsil ediyor. Satanistler, bu nedenle ilahları veya şeytanları yatıştırmak için kurban sunmaktan daha iyi bir yol bulunmadığına inanıyorlar. İnsan kurban etmedeki amaçları ise diri diri boğazlanan kurbanın kanıyla elde edilen enerjiyi büyüsel mekanizma atmosferine atmak ve bu yolla büyücünün başarı şansını artırmak. Şeytanın kediyi çok sevmesi nedeniyle onun için kedi kurban edilen ayinler düzenliyorlar. Kedi kanının kendi kanlarına karışmasının şeytani güç verdiğine inanıyorlar. Ayinlerde kurban edilen kedinin kanını içip, etini pişirip yiyorlar. Bazı ayinlerin sonunda toplu seks yapıyorlar. Tüm dinlere karşı düşmanca bir tavır içindeler."

SATANİZM HAREKETİ

Satanizm, özel olarak Hristiyanlığa, genel olarak bütün dinlere karşı alternatif olarak ortaya çıkan bir hareket. Kelime olarak şeytana inanma, tanrı diye tapınma anlamına gelir. Başta Hristiyanlık olmak üzere bütün dinlere ve kutsal değerlere karşı başkaldırıyı temsil eder.

İngiltere, Fransa, Almanya ve özellikle Amerika'da yayıldı. Şeytanın en önemli özelliği olan başkaldırıyı esas alarak dinin karşısında, şeytanın ve onun temsil ettiği değerlerin yanında olmayı önerir. Modern Satanizm ABD'li Macar asıllı Anton Szandor Lavey tarafından kurulan Şeytanın Kilisesi ile ortaya çıktı.

TÜRKİYE'DE SATANİZM İNTERNET YOLUYLA YAYILDI

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından satanizm konusunda hazırlanan bir raporda ise dikkat çekici bilgiler yer alıyor. Türkiye'de satanizm ilk olarak internet'le yayılmaya başladı. Daha sonraları heavy metal grupları vasıtasıyla ilk adımlarını atarak özellikle gençler arasında yayıldı.

Şeytana tapanların çoğunluğunun gelir seviyesi yüksek vatandaşların çocukları olduğu, bu çocuklarında din ve öteki kutsal değerlere karşı oldukları belirtiliyor. Gençlerin bu işe başlaması önce bu müzikleri dinlemesi ile oluyor. Sonra ise masum görünümlü arkadaş gurupları içerisinde satanist inancı yavaş yavaş empoze ediliyor.

Ülkemize bir başka giriş şekli de internetin dünyada, sonraları da Türkiye'de yaygınlaşması ile birlikte iyice taraftar topladı. Raporda, özellikle maddi durumu iyi olanların bu iş içinde olmasının nedeni olarak evlerinde bilgisayarı ve kendisine ait bir odası olan gençlerin eğlence için internete bağlanarak 'chat' denen karşılıklı sohbetler yapmasına bağlanıyor.

Chat işlemi esnasında satanistlerin ilginç chatları ile karşılaşılıyor ve sohbete başlanıyor. Bu ilk adım, sonra satanistler bu şahsa çeşitli bilgiler veriyor. Mesela; satanizmin geçmişi ve geleceği, bulunduğu ildeki kendilerine yakın müzik marketler, şahıslar ve adreslerini vererek bunlarla bağlantı kurmaları isteniyor. Böylece hedeflerine ulaşıyorlar.

Türkiye'deki yayınları: non serviam, şebek (köprüaltı), ölüm ve cenaze, mahşer, aşk ve şarap, shamain, kadavra zine, piramit zine, mazine, sombre, toprak, rockline, mat gibi dergiler. Türkiye'deki müzik gurupları: satanic werses, ehrimen, witctrap, pagan, shamain, asceraus, sarkofokos, sagu, hezzihill, mopheus, death out gibi yerli heavy metal grupları.

İzmir Emniyeti'nin hazırladığı rapora göre satanistlerin gerçekleştirmek istedikleri eylemler şöyle: "Sultanahmet Camii'nin yıkılması. Taksim'de cami yapılması planlanan meydanın işgali. El yazması Kur'an'ın klozete ya da denize atılması. Kaşıkçı Elması'nın çalınması. Kendilerine muhalif olanların kurban edilmesi. Tüm ibadethanelerin tahrip edilmesi."http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... istiyorlar

Gazetecilik anlayışı bu kadar işte bunların işlerine olan saygısı renkli olan yerlere dikkat
Kurban öldükten sonra bile yaşamış kayıtlarda :lol:
Resim
wildernapalm
-=Admin=-
-=Admin=-
 
Mesajlar: 780
Kayıt: 25 Kas 2004, 22:00

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen Harvester » 10 Haz 2009, 14:50

münevveri satanistler öldürmüş yuh amk ayrıca hergün kaç tane insan ölüyor sokaklarda o kadar abarttılarki bi mğnevverdir gidiyo her cinayetin arkasında bu kadar dursalar keşke :x
Resim
Kullanıcı avatarı
Harvester
-=Psychedelic=-
-=Psychedelic=-
 
Mesajlar: 1561
Kayıt: 31 Mar 2008, 21:00
Konum: Wasteland

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen Sakal » 10 Haz 2009, 14:55

Türkiye'deki yayınları: non serviam, şebek (köprüaltı), ölüm ve cenaze, mahşer, aşk ve şarap, shamain, kadavra zine, piramit zine, mazine, sombre, toprak, rockline, mat gibi dergiler. Türkiye'deki müzik gurupları: satanic werses, ehrimen, witctrap, pagan, shamain, asceraus, sarkofokos, sagu, hezzihill, mopheus, death out gibi yerli heavy metal grupları.


Komedi gibi :lol:
¿ iɯsɹǝʇ ızɐʎ nq uǝʇʞǝçɹǝƃ ǝɔuǝs | sence gerçekten bu yazı düzmü ?
Kullanıcı avatarı
Sakal
-=Admin=-
-=Admin=-
 
Mesajlar: 834
Kayıt: 09 Eki 2004, 21:00
Konum: Ankara

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen renkk » 10 Haz 2009, 14:57

Zaman /vakit.Bunlar halkın beynini yıkamaya çalışan gazeteler zaten.Otursunlarda önce çocuk yaştaki kızları taciz ettiklerini anlatsınlar.Münevver olayıdır bi gitsin zaten.Bunda ne var anlamadım?Olayın kapanmaması gerekir ki konu tam bir muammayken.Satanistlerin oldürdüğünü zannetmiyorum o kızı.Evet keşke tüm cinayetlerin izini sürseler ki normalde bunuda kapatcaklardı basın sürdürdü olayı .Konuya geri dönüyorum,Heavy metal siteleri sayesinde yayıldı satanizm diyor.Ulan bilek dese haydi neyse dicem.Bizde şaka maka metal sitesine üyeyiz diye satanist damgası yiyip gözaltına alınmayalım arkadaşlar hı?:D
[color=#400080][color=#404080] Bence asdasdasdsdasdasdsads. Gelgelelim sdsdsasasdasda, ama asdssasd varsayıyorum ki sdsasadsdaa kabul gören asdaasdsadas lakin kesin olan şudur ki asdasdsds bu yüzden asd.[/color][/color]
Kullanıcı avatarı
renkk
-=Queen=-
-=Queen=-
 
Mesajlar: 1892
Kayıt: 29 Ağu 2006, 21:00
Konum: Issız bir kasabadaki küçük köy evinden.Sadece gaz lambası ve kitapları olan yaşlı bir kadın .

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen Harvester » 10 Haz 2009, 14:59

renkk yazdı:Zaman /vakit.Bunlar halkın beynini yıkamaya çalışan gazeteler zaten.Otursunlarda önce çocuk yaştaki kızları taciz ettiklerini anlatsınlar.Münevver olayıdır bi gitsin zaten.Bunda ne var anlamadım?Olayın kapanmaması gerekir ki konu tam bir muammayken.Satanistlerin oldürdüğünü zannetmiyorum o kızı.Evet keşke tüm cinayetlerin izini sürseler ki normalde bunuda kapatcaklardı basın sürdürdü olayı .Konuya geri dönüyorum,Heavy metal siteleri sayesinde yayıldı satanizm diyor.Ulan bilek dese haydi neyse dicem.Bizde şaka maka metal sitesine üyeyiz diye satanist damgası yiyip gözaltına alınmayalım arkadaşlar hı?:D

gerizekalı 1 video yuzunden youtube gibi bi siteyi kapatan zihniyet bunu neden yapmasın :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Harvester
-=Psychedelic=-
-=Psychedelic=-
 
Mesajlar: 1561
Kayıt: 31 Mar 2008, 21:00
Konum: Wasteland

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen rock_us » 10 Haz 2009, 15:11

İlginç ya bakın yakında bu cinayetten ergenekonda çıkar garanti ulan adamlar tam kaçık bir takım senaryolarla şu şöle olmuş bu böle olmuş filan ülkenin insanlarını aydınlatıyolar güya.Gerçi türkiyede ki hiç bi medya kuruluşuna güvenmiyorum ama bunların durumu vahim.Güçleri olsa tarihi de değiştireceklerinden eminim yazık..
Now for wrath, now for ruin, and the red dawn!
Kullanıcı avatarı
rock_us
-=Kudurmuş Üye=-
-=Kudurmuş Üye=-
 
Mesajlar: 482
Kayıt: 09 Şub 2007, 22:00
Konum: Evden abi hayırdır bişi mi oldu... :s

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen fauron » 10 Haz 2009, 15:58

gibson yazdı:münevveri satanistler öldürmüş yuh amk ayrıca hergün kaç tane insan ölüyor sokaklarda o kadar abarttılarki bi mğnevverdir gidiyo her cinayetin arkasında bu kadar dursalar keşke :x


Abicim şimdi biz satanistleri neden savunuyoruzki ? satanist veya katil ikiside düzgün değil korunacak şeyler değil.Neyse birde münevver cinayeti neden abatrtıldı demişsin sen en ufak bi sakız çalsan marketten belki 2.günü yakalanırsın : ) adam kızın kafasını kesti ve 100 gündür kaçıyor elini kolunu sallıyarak kimsenin haberi yok yani kaçırıldımı artık orası belli değil
Resim
fauron
-=Duman6 Olmuş=-
-=Duman6 Olmuş=-
 
Mesajlar: 664
Kayıt: 14 Mar 2008, 22:00
Konum: Azeroth

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen Harvester » 10 Haz 2009, 16:02

fauron yazdı:
gibson yazdı:münevveri satanistler öldürmüş yuh amk ayrıca hergün kaç tane insan ölüyor sokaklarda o kadar abarttılarki bi mğnevverdir gidiyo her cinayetin arkasında bu kadar dursalar keşke :x


Abicim şimdi biz satanistleri neden savunuyoruzki ? satanist veya katil ikiside düzgün değil korunacak şeyler değil.Neyse birde münevver cinayeti neden abatrtıldı demişsin sen en ufak bi sakız çalsan marketten belki 2.günü yakalanırsın : ) adam kızın kafasını kesti ve 100 gündür kaçıyor elini kolunu sallıyarak kimsenin haberi yok yani kaçırıldımı artık orası belli değil

satanistleri savunmuyorumki hatta onlarım amk benim dedigim yanlıs bilgi verilmesi bence satanist ler yapms olamaz

hergün kaçtane cinayet işleniyor sürekli 1 tanesi gündemde hepsinin arkasında bu kadar duruyolarmı acaba ???
ha kafasını kesmissin ha bıcaklamıssın ya elini kes ya bacanı banane sonucta cinayet sonucta birisi öldürülmüş
Resim
Kullanıcı avatarı
Harvester
-=Psychedelic=-
-=Psychedelic=-
 
Mesajlar: 1561
Kayıt: 31 Mar 2008, 21:00
Konum: Wasteland

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen fauron » 10 Haz 2009, 16:04

Ya şöyle söyliyim çocuğun saklandığını düşünüyor artık medya falan mafya işleri falan yani
Resim
fauron
-=Duman6 Olmuş=-
-=Duman6 Olmuş=-
 
Mesajlar: 664
Kayıt: 14 Mar 2008, 22:00
Konum: Azeroth

Re: Zaman Gazetesinden Bir Bomba Daha

Mesajgönderen Harvester » 10 Haz 2009, 16:06

fauron yazdı:Ya şöyle söyliyim çocuğun saklandığını düşünüyor artık medya falan mafya işleri falan yani

tabikide saklanıyor 18 yasında amator daha gencliginin baharında :D

bu kadar uzun süre saklanamaz bi insan hatta cinayet kararını tek basına almıs bile olamaz nyse daha ne boklar cıkar bak görcez hergün ayrı bişeyle geliyo BASIN
Resim
Kullanıcı avatarı
Harvester
-=Psychedelic=-
-=Psychedelic=-
 
Mesajlar: 1561
Kayıt: 31 Mar 2008, 21:00
Konum: Wasteland

Sonraki

  • BU YAZIYA YORUMUNUZU EKLEYİN

Dön Geyik Serbest Bölge Kurtarılmış Alan

cron